sobota, 16 stycznia 2010

DLA KOGOŚ KOGO KOCHAM

Myślę sobie... jak ważni w naszym życiu są ludzie. Ludzie, których poznajemy w różnych przypadkowych okolicznościach i w wyniku naturalnej selekcji i z jakiś powodów akurat z nimi mamy ochotę utrzymywać kontakt, niewykluczone, że do końca życia...
Znajomi, przyjaciele i partnerzy życiowi.
Czy gdyby akurat o innym czasie i w innym miejscu byłaby ta a nie inna osoba, my bylibyśmy tacy sami jacy jesteśmy teraz?
Czy może to jest raczej tak, że niezależnie od tego kogo poznajemy, w ostatecznym rozrachunku bardzo nas nie zmienia?
Fajnie byłoby myśleć, że ma się wpływ na swoje życie w całości. Ale tak nie jest przecież.
Jakbyśmy sobie tego życzyli czy nie, ludzie zmieniają nasze życie.
Powinniśmy dbać o tych, których lubimy i kochamy, bo dbając o nich, dbamy o siebie.
I z tych czysto egoistycznych pobudek powinniśmy poświęcać im tyle czasu i uwagi, żeby mieć poczucie spełnienia, sensu życia i chęci dalej brnąć dalej nawet i bez nich, kiedy nadejdzie taka chwila, że więcej już ich nie spotkamy...

(chcesz obejrzeć duże zdjęcia to sobie na nie kliknij)





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz