Bardzo lubię zdjęcia kolorowe, pełne intensywnych barw. Łatwo jest robić je w egzotycznych, ciekawych krajach, pełnych słońca. Takich zdjęć nie lubię przerabiać na czarno-białe bo tracą swój urok, niepowtarzalny klimat, który dodają również kolory. Ale żeby bardziej zwrócić uwagę na wyraz twarzy, emocje, światłocień, nie pozostaje nic innego jak zrobić zdjęcie czarno-białe.
Ponadto mamy zwyczaj przerabiania zdjęć kolorowych na czarno białe ale nie każde kolorowe zdjęcie na czarno-białe się przerobić da... W szkole fotograficznej uczono mnie, że jeśli chcę robić zdjęcia monochromatyczne powinnam od razu takie fotografować a nie przerabiać je w drodze obróbki. Dlaczego? Ponieważ już z miejsca patrzymy na fotografowany obiekt inaczej niż jak robimy je w kolorze.
Zatem kilka takich portretów na ciepły bezdeszczowy (wreszcie) piątkowy wieczór...
(chcesz obejrzeć duże zdjęcia to sobie na nie kliknij)







Brak komentarzy:
Prześlij komentarz